A szilikonok
Ebben a fejezetben nem térnék ki a szilikonok összes csoportjára, nagy általánosságban természetesen a fontosabb részletek hangsúlyozásával mutatnám be ezt az anyagot!
A szilikonokat felhasználási területük szerint tudjuk első sorban csoporosítani.
Csak néhány példa:
- univerzális
- építő
- szaniter
- terméskő
- tűzvédelmi
- hőálló
- acryl
- neutrális
- stb
Mindegyikről elmondható, hogy rendkívül jól tapadnak, a száraz fára, üvegre, kerámiára, alumíniumra, betonra, porózus és nem porózus felületekre, a ruhánkra és mind arra amit összekenünk vele.
Korrózió állók, tartósan elasztikusak, vízállók, hőmérséklet állók és ellenállnak a vegyi anyagoknak.
Ablakszerelésnél általában a szegőlécek ragasztására, valamint az újonnan beszerelt ablakok takaró lécei és a fal közötti hézagok tömítésére használjuk kivül-belül.
Meg kell említeni, hogy a szilikonok az acrylt kivéve nem festhetőek. Vagyis az acrylt, ha lehet akkor csak olyan helyen használjuk, ahol a későbbiekben valóban át lesz festve, mert rendkívül jó por és szennyeződés fogó aminek a következménye, hogy a szép rikító fehér szilikon csikból rövid időn belül egy fekete elkoszosodott felület lesz. Ilyen helyekre a neutrális szilikonokat javasolnám, melyeknek szín palettája igen változatos. Szinte minden árnyalatban kapható, és mind e mellett nem gombásodik és könnyen tisztitható. Általában a levegővel érintkező felületük 15-30 perc alatt bebőrösödik, azonban a teljes száradási idő 5-8 napot is igénybe vehet és csak azután terhelhető.